Hrady Zámky historie

Tento hornatý a lesnatý kraj oplýval v minulosti mnohými zdroji, jež mu přinesly bohatství  a prosperitu. Patřily mezi ně hlavně těžba zlata a výroba lněného plátna, z níž se později vyvinul zdejší vyhlášený textilní průmysl. Dokladem zašlé slávy jsou místní hrady a zámky.  Stín na minulost kraje vrhají nechvalně známé čarodějnické procesy v letech 1679 – 1694, jedny z posledních v Evropě. 

Zámek Velké Losiny

Renesanční zámek s arkádami, obklopený malebným parkem. Dějiště čarodějnických procesů. 

Ruční papírna Velké Losiny

Národní kulturní památka Ruční papírna Velké Losiny nabízí prezentaci tradiční manufakturní výroby papíru a pestré škály originálních výrobků. 

Zámek Loučná nad Desnou

Původně renesanční zámek je nově zrekonstruovaný. Veřejnosti je přístupný pouze zámecký park, přírodně krajinářský park sbírkového charakteru, který patří svým architektonickým řešením a botanickou hodnotou k nejkvalitnějším v kraji. Děti se vyřádí na velkém dětském hřišti s různými atrakcemi. V rybníku Kocián si můžete sami ulovit kapra či pstruha a nechat si ho upravit. 

Hrad Kolštejn v Branné

Návštěvníkům je zpřístupněna nově zrekonstruovaná část hradu Kolštejn ze 16. století. 

Expozice Čarodějnické procesy v Šumperku

Ve sklepení Evropského domu setkávání, neboli v tzv. Geschaderově domě se nachází stálá expozice, která dokumentuje hon na čarodějnice. Prostřednictvím moderního audioprůvodce uslyšíte hlas samotného inkvizitora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, který Vás expozicí provede.

Newsletter

Budeme Vás informovat o akčních nabídkách a připravovaných akcích. Stačí, když vyplníte svůj email.

100%
Recenze hostů

Prohlédnout resort
WEBCAMERU