Lázně

Lázeňství má ve zdejším kraji dlouhou dodnes udržovanou tradici díky sirným pramenům, čistému horskému vzduchu a objevu léčivé síly vody. 

Termální lázně Velké Losiny

Lázně, patřící mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí, jsou věhlasné svými sirnými termálními prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Veřejnosti je přístupný vnitřní bazén v hotelu Eliška a nově vybudovaný termální park Therme Losiny s vnitřními i venkovními bazény.

 

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku

Lázně vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, který vsadil na léčivé účinky studené vody a od roku 1819 začal léčit své první pacienty studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy. Světovou raritou lázní je Balneopark Vincenze Priessnitze, speciální „vodní zahrada“, v niž se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo skotské střiky.

 

Horské lázně Karlova Studánka

Nejvýše položené lázně v ČR, nacházející se v malebném prostředí Jeseníků na úpatí nejvyšší hory MSK Pradědu se pyšní nejčistším vzduchem v České republice, srovnatelným s alpským prostředím. Lázně, už od konce 18. století proslulé svými minerálními prameny, si dodnes uchovaly svůj starobylý půvab. 

Newsletter

Budeme Vás informovat o akčních nabídkách a připravovaných akcích. Stačí, když vyplníte svůj email.

100%
Recenze hostů

Prohlédnout resort
WEBCAMERU