Saunový svět

V hotelu Sidonie se nalézá saunový svět, kde na Vás čekají čtyři druhy saun.

Vstup do saunového světa a bazénu je 380,-/ 3 hodiny.

Vstup je určen pro osoby starší 15 let. 

V saunovém světě platí bezplavková zóna.

V ceně je zahrnuto zapůjčení jedné osušky a prostěradla.

Při vstupu se načítá vratná záloha 100 Kč / osuška na osobu.

Zapůjčení županu                   70Kč

Zapůjčení dalšího ručníku        40Kč 

Informace na tel.čísle: +420 587 071 002

 

 

V našem saunovém světě naleznete: 

 

ZAHŘÍVACÍ ZÓNA

Finská sauna – suchá

Finská sauna funguje na principu nepřímého působení tepla, kdy horká kamna ohřívají vzduch, který následně ohřívá pokožku a tedy i tělo. V této sauně se teplota pohybuje v rozmezí 90 - 110°C, vlhkost vzduchu je minimální a zvyšuje se poléváním horkých kamenů umístěných na kamnech. Pomáhá celkové detoxikaci organismu a posílení imunity.

Po důkladném zahřátí se osprchujte studenou vodou a poté se ochlaďte v ledovém bazénku. Ochlazujte se postupně, nikoli skokem! Pak tělo vytřete dosucha ručníkem a relaxujte na čerstvém vzduchu nebo v odpočívárně, dokud nepocítíte mírný chlad. Následuje další kolo zahřívání v kterékoli sauně.

Tip Wellness Mastera: Respektujte své hranice. Respektujte sami sebe.

 

 

Bylinková sauna – suchá

Bylinková sauna je vhodná pro ty, kteří špatně snášejí vysoké teploty finské sauny. V prostoru ohřívárny jsou umístěny různé druhy aromatických bylin (mateřídouška, levandule, máta, meduňka…). Biosauna je vyhřívána na teplotu max. 80°C. Tělo se nezahřívá tak prudce a proto pobyt v ní může být i delší. Následuje ochlazení podobně jako u finské sauny. Vlhkost vzduchu je 20% - 30%. Pobyt v bylinkové sauně zmírňuje únavu a uvolňuje dýchací cesty, působí preventivně proti nachlazení.

Tip Wellness Mastera: Nechte na sebe působit účinky bylinek i zevnitř. Dopřejte si bylinný čaj z nabídky Fit baru!

 

 

Solná sauna – suchá

Solná sauna kombinuje účinky tepla klasické suché sauny a úžasných vlastností soli. Vyhřívá se na 60 - 70°C a vlhkost vzduchu je 10% - 20%. Zahříváním soli se do ovzduší uvolňují minerály a anionty – "vzdušné vitamíny", které působí hojivě a pomáhají pokožce vylučovat toxiny. Prosvícená stěna ze solných kamenů uklidňuje mysl a její barvy harmonizují emoce. Po sauně se ochlaďte vlažnou sprchou. Báječný relax po solné sauně zažijete v naší vyhřáté vířivce.

Tip Wellness Mastera: Víte, že sůl lze použít nejen k energetické očistě těla, ale i prostoru? Více se dozvíte při solném rituálu, kde zažijete báječné účinky soli doslova na vlastní kůži!

 

 

Parní sauna 

Pod pojmem "parní sauna" rozumíme vlhkou teplou lázeň. Vlhkost vzduchu v parní sauně dosahuje až 80 - 100% a spolu s teplotou 40 - 55°C vytváří jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Následkem pobytu v parní kabině stoupá spotřeba kyslíku a dochází k celkové stimulaci životních funkcí. Není potřeba ochlazování. Doporučená délka pobytu je 15 - 20 minut, maximálně 2 - 3x za den.

Parní sauna bývá doplněná o aromaterapeutické účinky. Esenciální oleje působí vdechováním blahodárně na všechny sféry naší osobnosti. Esenciální oleje pečlivě vybíráme podle rytmu dne a ročního období .

Máta – stimuluje mozek a soustředění. Eukalypt – povzbuzuje, má pozitivní vliv na dýchací systém. Pomeranč – sladký, svěží, podporuje trávení a pomáhá proti bolestem hlavy. Levandule – zklidňuje, výborná proti nespavosti, bolestem hlavy a vysokému tlaku. Citrón – podporuje regeneraci a působí antisepticky.

Tip Wellness Mastera: Esenciální olej je v podstatě krev rostliny. Zavřete oči a vnímejte, co Vám rostlina svou vůní předává, jak na Vás působí.

 

 

 

 

OCHLAZOVACÍ ZÓNA

Kneippův chodník

Kneippův chodník je procedura využívající střídání teplé (cca 40°C) a studené vody (cca 12°C). Bazénky jsou vyloženy oblázky, které masírují Vaše chodidla. Tím dochází k intenzivnímu prokrvení nohou. V teplé vodě se doporučuje přešlapovat jednu minutu, ve studené zhruba 5 vteřin. Tento cyklus je dobré několikrát opakovat.

Tip Wellness Mastera: Poslední má být pohyb ve studené vodě a pak následuje otření nohou dosucha.

 

 

Ochlazovací bazének                                                                                 

Má teplotu -18°C až 0°C. Vstupujte do něj dobře zahřátí ze sauny a po osprchování studenou nebo vlažnou vodou. Vstupujte do něj postupně, nikoli skokem. Pokud to zvládnete, ponořte se krátce i s hlavou. Ihned vylezte ven a otřete se do sucha. Náš ochlazovací bazének umožňuje i bezpečnou chůzi z jedné strany na druhou, pokud se nechcete potápět. Rozhodně stojí za to vyzkoušet si sejít alespoň pár schodů a ochladit nohy po kolena, pokud nejste milovník extrémních změn teplot.

Tip Wellness Mastera: Po ochlazení a osušení ručníkem zkuste třít svými dlaněmi celé tělo rychlými energickými pohyby po dobu přibližně 2 minut. Pocítíte příliv obrovské energie, kterou dáváte sami sobě.                     

 

                                

Venkovní terasa

Umožňuje ochlazení těla pod širým nebem, s výhledem na zámecký rybník a park. Ať už v pozdním odpoledni, pod hvězdami, v mrazu anebo v letní podvečer, pobyt na čerstvém vzduchu je jedna z nejkrásnějších způsobů relaxace. 

Tip Wellness Mastera: Zhluboka dýchejte a pozorujte přírodu kolem sebe.  

 

 

Odpočívárna

Stylová odpočívárna s výhledem na část zámeckého parku je určena pro Váš nerušený relax. Jsou připraveny měkké deky, příjemná hudba, časopisy. Zapomeňte na čas a starosti a dovolte si jen tak být a nic nedělat.

Tip Wellness Mastera: Zavřete oči a dívejte se, jaký film pro Vás nachystalo Vaše vlastní nitro.

 

Vířivka

Vířivka pro 12 osob má teplotu 35 - 37°C. Vyšší teplota vody v kombinaci se silnými tryskami dokáže uvolnit ztuhlé svaly a ulevit od bolesti kloubů. Zatímco bublinky odplavují stres a starosti, zároveň se zlepšuje cirkulace krve a její okysličení. Svaly se zahřívají rychleji a budou tak pružnější a ohebnější.

Tip Wellness Mastera: Pobyt ve vířivce podporuje zdravý spánek, ale to prosím vyzkoušejte až doma. 

 

 

 

 

OSVĚŽENÍ VE FIT BARU

 

Po saunování zcela jistě oceníte osvěžení ve Fit baru, který je součástí Wellness & spa, nabízející osvěžující nápoje, lehké dezerty, anebo i malou svačinku v podobě toastů.

 

Newsletter

Budeme Vás informovat o akčních nabídkách a připravovaných akcích. Stačí, když vyplníte svůj email.

100%
Recenze hostů

Prohlédnout resort
WEBCAMERU