Sport & Zábava

 Veškeré volnočasové aktivity sestavujeme klientům na míru. Neostýchejte se, obrátit na náš personál, který Vám bude rád nápomocen.

 

Lyžování je u nás v plném proudu, nezapomeňte se podívat na aktuální informace z našeho Ski Areálu.

http://www.resortsobotin.cz/cz/lyzarska-sjezdovka-s-vlekem

 

Sobotín a okolí

Sobotín a jeho blízké okolí skýtá řadu příležitostí k pěším vycházkám. Přímo v zámeckém parku je pro hosty k dispozici uzavřený zámecký park, kde najdete i rybník jako stvořený pro romantickou plavbu na pramici.  

 

Turistika

Masiv Hrubého Jeseníků nabízí v každou roční dobu řadu zajímavých tras pro lehčí i náročnější túry a cyklovýlety. 

 

Hrady, zámky, historie

Tento hornatý a lesnatý kraj oplýval v minulosti mnohými zdroji, jež mu přinesly bohatství  a prosperitu. Patřily mezi ně hlavně těžba zlata a výroba lněného plátna, z níž se později vyvinul zdejší vyhlášený textilní průmysl. Dokladem zašlé slávy jsou místní hrady a zámky.  Stín na minulost kraje vrhají nechvalně známé čarodějnické procesy v letech 1679 – 1694, jedny z posledních v Evropě.

 

Lázně

Lázeňství má ve zdejším kraji dlouhou, dodnes udržovanou tradici díky sirným pramenům, čistému horskému vzduchu a objevu léčivé síly vody. 

 

Rybaření

Přímo v Zámeckém resortu Sobotín je skvělá možnost vyžití pro rybáře, přímo v zámeckém rybníku lze chytat ryby ve stojaté vodě, máme zde vysazenu přes 1,5 tuny ryb o 16ti druzích, mimo jiné pstruhy, candáty, Štiky, kapry, amury, líny, okouny, ale i úhoře a další.

 

Cyklistika a ostatní

V resortu jsou k zapůjčení horská kola, elektrokola, motokoloběžky či segway

 

Lyžování

Chráněná krajinná oblast Jeseníky je přímo lyžařským rájem, kde si přijdou na své milovníci sjezdového lyžování i bílé stopy. Vybrali jsme pro vás místa nejbližší Zámeckému resortu Sobotín.

 

Zábavní a gastronomické centrum Maják

Náš resort nabízí také služby centra Maják v Šumperku, které je naší sesterskou společností. www.majakcentrum.cz

Newsletter

Budeme Vás informovat o akčních nabídkách a připravovaných akcích. Stačí, když vyplníte svůj email.

100%
Recenze hostů

Prohlédnout resort
WEBCAMERU