Příjezd
Odjezd
Počet osob
Promo kód
Příjezd
Odjezd
Počet osob
Promo kód

Spa etiketa Sidonie

Víte, kdo má přednost ve dveřích, co si obléct do společnosti a jak se chovat při jídle? Pravidla zdvořilosti ale neexistují pouze v každodenním životě. Jakýsi kodex chování či etiketa platí i v lázních, SPA a wellness. A ani u nás tomu není jinak. Co dělat pro to, abyste předešli nechtěnému faux pas a návštěva našeho saunového světa pro vás byla balzámem na tělo i duši? Projděte si naše pravidla správného saunování a zapomeňte na stres a starosti všedních dní.


Zvolte správný postup pro dokonalou relaxaci!

Aby byl váš prožitek z wellness & SPA co možná největší a stejně tak i výsledný efekt, je potřeba dodržovat správný postup. Služby využívejte v následujícím pořadí: Nejprve použijte bazén, poté vířivku, následně sauny a na závěr si užijte masáž. Nikdy tento postup neměňte a po masáži už jen nechte doznít všechny její benefity v odpočívárně nebo pohodlí pokoje.

Před saunováním se umyjte a dobře se usušte!

Pro zvýšení efektu celého procesu saunování se před vstupem do sauny umyjte důkladně vodou i mýdlem a řádně se osušte. Na utírání mokrého těla použijte osušku a v sauně podložte celou plochu svého těla prostěradlem. Z hygienických důvodů prosím nikdy neseďte přímo na prknech!

Nejlepší poloha pro saunování je vleže!

Vaše tělo se tak velmi efektivně a rovnoměrně prohřeje a prokrví. Jestli nemáte pro tuto polohu dostatek volného místa, opřete se a nohy nechte jen mírně pokrčené.

Dbejte na správné dýchání!

Myslíte, že je v sauně nutné dýchat pouze nosem? To je pouhý mýtus. Dýchat můžete samozřejmě také ústy. Pokud byste cítili jakýkoli diskomfort nebo by vás dýchání pálilo, překryjte si nos i ústa dlaní a dýchejte takovou frekvencí, jak jste běžně zvyklí.

Chovejte se tiše a ohleduplně k ostatním!

Hlasitý smích, dlouhé povídání nebo pokřikování patří do kavárny, baru nebo ven, ale rozhodně ne do sauny. Mějte toto pravidlo vždy na paměti a respektujte jej! Saunování je odpočinkem, a k němu patří ticho a klid. Stejné pravidlo platí v celých prostorách SPA. Proto vás také žádáme, abyste si veškeré elektronické přístroje nechali v pokoji nebo k tomuto účelu využili trezor na recepci.

Plavky, oleje ani peelingy si do suché sauny neberte!

Myslete na svou pokožku a do sauny vstupujte pouze v ručníku nebo prostěradle. Osušku dostanete při vstupu na recepci wellness a prostěradlo si pak můžete vyzvednout ve wellness baru. Pro masáž pokožky si doporučujeme vzít masážní rukavici nebo metličku. Oleje, peelingy nebo peelingové houby si připravte do parní sauny.

Dbejte na doporučenou dobu saunování!

Délka pobytu v sauně je velmi individuální. Jestli se saunováním začínáte, začněte na nejnižší lavici a dobu saunování zvyšujte postupně. Během návštěvy sauny si otírejte pot z povrchu těla. Odplaví se tak nečistoty a otevřou se vám kožní póry. Jamile ucítíte pálení špičky nosu nebo ušních boltců, saunu neprodleně opusťte. Průměrná doba saunování je okolo 10 minut.

Alespoň 3x opakujte proceduru teplo – chlad.

Ochlazujte se bezprostředně po opuštění sauny. V případě, že chcete využít ochlazovací bazének, předem se prosím osprchujte. V bazénku pak můžete zůstat několik minut a poté se jít projít na naši terasu s výhledem do parku. Celý cyklus saunování a ochlazování doporučujeme opakovat alespoň 3x po sobě. K ochlazení můžete použít také vědro s vodou.

Užijte si odpočinek mezi jednotlivými cykly!

Aby byl výsledný efekt saunování co možná nejvyšší, nezapomeňte také odpočívat. Navštivte naši relaxační zónu, zachumlejte se do deky a zhluboka dýchejte v příjemně vychlazené místnosti. Do relaxační zóny vstupujte řádně osušení a při odchodu všechno prádlo vhoďte do připravených košů tak, aby bylo zřejmé, že je lehátko volné. Stejně jako v sauně se chovejte tiše a ohleduplně k ostatním hostům.

Na závěr se zabalte do županu!

Po posledním saunovacím cyklu se opláchněte pouze vlažnou vodou bez použití mýdla či peelingu a zabalte se do županu. Užijte si zasloužený odpočinek v odpočívárně nebo si přijďte dát něco malého k jídlu či pití do našeho wellness baru. Rádi vám připravíme drobné občerstvení, bylinný čaj nebo ovocné či zeleninové šťávy dle vašeho přání.

V případě nejasností požádejte o pomoc obsluhu.

Kdybyste měli jakékoli dotazy k využívání našeho wellness & SPA nebo byste potřebovali s čímkoli poradit, neváhejte se obrátit na naši obsluhu a o pomoc ji požádat. Rádi vám vyhovíme, vše vám ukážeme a popíšeme.

Využijte převlékárny i poličky pro odložení věcí.

Při přechodu z bazénu do saunového světa můžete využít pohodlných převlékáren a věci si uložit do skříňky. Vše, co si vezmete s sebou do saun, si můžete také uložit do poliček nebo pověsit na háčky, aby vám při vaší relaxaci nic nepřekáželo.