Příjezd
Odjezd
Počet osob
Promo kód
Příjezd
Odjezd
Počet osob
Promo kód

Saunový svět

Prohřejte se ke zdraví

Návštěva sauny je skvělým způsobem, jak se uvolnit, odpočinout si a udělat něco pro své zdraví. Také je skvělým doplňkem při sportu. Ať už k nám zavítáte na jednodenní návštěvu nebo se do resortu Sobotín chystáte na aktivní dovolenou, věřte, že si dokonale odpočinete.


Navštívit můžete jakoukoli saunu dle vašich preferencí.

V nabídce máme klasickou finskou, bylinkovou, solnou nebo parní saunu. A kdybyste chtěli zažít něco opravu výjimečného, od října do dubna pro vás pořádáme zážitkové saunové rituály. 


Kodex chování či etiketa platí i ve wellness & spa Sidonie. 

Prohlédněte si naši nabídku saun:

Finská sauna

Finská sauna funguje na principu nepřímého působení tepla, kdy horká kamna ohřívají vzduch, který následně ohřívá pokožku, a tedy i tělo. V této sauně se teplota pohybuje v rozmezí 90-110 °C, vlhkost vzduchu je minimální a zvyšuje se poléváním horkých kamenů umístěných na kamnech. Pomáhá celkové detoxikaci organismu a posílení imunity.


Po důkladném zahřátí se osprchujte studenou vodou a poté se ochlaďte v ledovém bazénku. Ochlazujte se postupně, nikoli skokem! Pak tělo vytřete dosucha ručníkem a relaxujte na čerstvém vzduchu nebo v odpočívárně, dokud nepocítíte mírný chlad. Následuje další kolo zahřívání v kterékoli sauně.


Tip Wellness Mastera: Respektujte své hranice. Respektujte sami sebe.


Teplota 90-100 °C
Vlhkost vzduchu 10-20 %
Doporučená doba pobytu 7-12 minut
Opakování 2-3 x
Ochlazení prudké nebo mírné 

Bylinková sauna

Bylinková sauna je vhodná pro ty, kteří špatně snášejí vysoké teploty finské sauny. V prostoru ohřívárny jsou umístěny různé druhy aromatických bylin (mateřídouška, levandule, máta, meduňka). Sauna je vyhřívána na teplotu max. 80 °C. Tělo se nezahřívá tak prudce, a proto pobyt v ní může být i delší. Následuje ochlazení podobně jako u finské sauny. Pobyt v bylinkové sauně zmírňuje únavu a uvolňuje dýchací cesty, působí preventivně proti nachlazení.


Teplota 80-90 °C
Vlhkost vzduchu 30-40 %
Doporučená doba pobytu 8-12 minut
Opakování 2-3 x
Ochlazení prudké nebo mírné

Solná sauna

Solná sauna kombinuje účinky tepla klasické suché sauny a úžasných vlastností soli. Vyhřívá se na 60-70 °C a vlhkost vzduchu je 10-20 %. Zahříváním soli se do ovzduší uvolňují minerály a anionty – „vzdušné vitamíny", které působí hojivě a pomáhají pokožce vylučovat toxiny. Prosvícená stěna ze solných kamenů uklidňuje mysl a její barvy harmonizují emoce. Po sauně se ochlaďte vlažnou sprchou. Báječný relax po solné sauně zažijete v naší vyhřáté vířivce.


Tip Wellness Mastera: Víte, že sůl lze použít nejen k energetické očistě těla, ale i prostoru? Více se dozvíte při solném rituálu, kde zažijete báječné účinky soli doslova na vlastní kůži!


Teplota 60-70 °C
Vlhkost vzduchu 10-20 %
Doporučená doba pobytu 8-12 minut
Opakování 2-3 x
Ochlazení mírné vlažnou vodou

Parní sauna

Pod pojmem „parní sauna" rozumíme vlhkou teplou lázeň. Vlhkost vzduchu v parní sauně dosahuje až 80-100 % a spolu s teplotou 40-55 °C vytváří jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Následkem pobytu v parní kabině stoupá spotřeba kyslíku a dochází k celkové stimulaci životních funkcí. Není potřeba ochlazování. Parní sauna bývá doplněná o aromaterapeutické účinky. Esenciální oleje působí vdechováním blahodárně na všechny sféry naší osobnosti. Esenciální oleje pečlivě vybíráme podle rytmu dne a ročního období.


Máta – stimuluje mozek a soustředění. Eukalyptus – povzbuzuje, má pozitivní vliv na dýchací systém. Pomeranč – sladký, svěží, podporuje trávení a pomáhá proti bolestem hlavy. Levandule – zklidňuje, výborná proti nespavosti, bolestem hlavy a vysokému tlaku. Citrón – podporuje regeneraci a působí antisepticky.


Tip Wellness Mastera: Esenciální olej je v podstatě krev rostliny. Zavřete oči a vnímejte, co vám rostlina svou vůní předává, jak na vás působí.


Teplota 40-55 °C
Vlhkost vzduchu 80-100 %
Doporučená doba pobytu 15-20 minut
Opakování 2-3 x
Ochlazení není potřeba

Ochlazovací bazének

Chcete se po saunování pořádně zchladit? Využít můžete ochlazovacího bazénku, jehož teplota se pohybuje v rozmezí od -18 °C až do 0 °C. Vstupujte do něj pomalu a dobře zahřátí po osprchování studenou nebo vlažnou vodou. Pokud to zvládnete, ponořte se krátce i s hlavou. Ihned vylezte ven a otřete se do sucha. Náš ochlazovací bazének umožňuje i bezpečnou chůzi z jedné strany na druhou, pokud se nechcete potápět. Pokud nejste milovníky extrémních změn teplot, rozhodně stojí za to vyzkoušet si sejít alespoň pár schodů a ochladit nohy po kolena.


Tip Wellness Mastera: Po ochlazení a osušení ručníkem zkuste třít svými dlaněmi celé tělo rychlými energickými pohyby po dobu přibližně 2 minut. Pocítíte příliv obrovské energie, kterou dáváte sami sobě.

Venkovní terasa

Chcete se jít po saunování zchladit nebo nadechnout čerstvého vzduchu? Vydejte se na venkovní terasu a užijte si dechberoucí výhled na zámecký rybník a park. Ať už v pozdním odpoledni, pod hvězdami, v mrazu nebo v letní podvečer, pohyb na čerstvém vzduchu pro vás bude tím nejkrásnějším způsobem relaxace.


Tip Wellness Mastera: Zhluboka dýchejte a pozorujte přírodu kolem sebe.

Odpočívárna

Součástí wellness je také stylová odpočívárna s výhledem na část zámeckého parku. Užijte si ničím nerušený relax, zachumlejte se do hebké deky a zaposlouchejte se do tónů odpočinkové hudby. Zapomeňte na všechny starosti a dovolte si jen tak být a nic nedělat.


Tip Wellness Mastera: Zavřete oči a dívejte se, jaký film pro vás nachystalo vaše vlastní nitro.

Projděte se Kneippovým chodníkem

Hned za saunami najdete Kneippův chodník. Užijte si oblíbenou proceduru využívající střídání teplé a studené vody od 12 °C až po 40 °C. Bazénky jsou vyloženy oblázky, které při chůzi navíc masírují vaše chodidla. Tím dojde k ještě intenzivnějšímu prokrvení vašich nohou. Cyklus střídání chůze teplou a studenou vodou opakujte několikrát. V teplé vodě doporučujeme chodit zhruba po dobu 1 minuty a ve studené cca 5 vteřin.


Tip Wellness Mastera: Poslední má být pohyb ve studené vodě a pak následuje otření nohou dosucha

Prožijte dokonalý odpočinek za zvuku bublinek

Naproti Kneippovu chodníku pak najdete velkou vířivku pro 12 osob o teplotě mezi 35 až 37 °C. Vyšší teplota v kombinaci se silnými tryskami pomůže uvolnit zatuhlé svalstvo i ulevit od bolesti kloubů. Zatímco příjemné bublání uvolní vaši mysl a odplaví tak nahromaděný stres a starosti a zlepší cirkulaci krve i její okysličení.


Tip Wellness Mastera: Pobyt ve vířivce podporuje zdravý spánek, ale to prosím vyzkoušejte až doma anebo v pokoji některého z našich hotelů.


Drazí hosté,
rádi bychom vás informovali, že dětem do věku 15 let je umožněno využití  saun ve wellness & spa Sidonie od neděle do pátku v čase 13:00 - 14:00, v sobotu od 10:00 do 15:00.
Mimo tyto hodiny je přístup do saun vyhrazen pouze pro dospělé osoby.
Děkujeme za vaše pochopení.